اطلاعیه ها

دیگ بخار ، دیگ آب گرم ، دیگ آب داغ

دیگ بخار یکپارچه

نوع دیگری از دیگ بخار معروف هستند که به آنها دیگ بخار یکپارچه گفته می شود. دیگ یکپارچه به این صورت است که کل دیگ در داخل کارخانه ساخته شود. در این نوع از دیگ ها سیستم دارای لوله های آبی، لوله های ملقب به لوله های دود کش، دیگ چدنی، تجهیزات کنترلی و ایمنی می باشد. دیگ بخار که در درون کارخانه ساخته شود و در درون کارخانه سر هم بندی شود نسبت به دیگ های بخار که در خارج کارخانه سر هم بندی می شود ارزانتر هستند، پس به این نتیجه می رسیم که دیگ بخار که به صورت یکپارچه باشد مقرون به صرفه تر می باشد. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که بعضی از دیگ بخار ها در محل نصب و پیاده سازی ساخته و سر هم بندی می شد ولی دیگ بخار یکپارچه در درون کارخانه ساخته میشود. این نکته مشخص است که دیگ بخار از قبل در درون کارخانه موجود نمی باشد، ولی زمان ساخته شدن دیگ بخار در درون کارخانه کمتر از زمانی است که دیگ بخار در خارج از کارخانه ساخته شود. خلاصه ی مطلب به این صورت است که ساختن دیگ در محل کارخانه بهتر و مقرون به صرفه تر می باشد.

دیگ بخار فوق بحرانی

دیگ بخار فوق بحرانی نوع دیگری از دیگ های بخار می باشد، که در فشار و دمای بالاتر کار می کند، بخار آب دارای فشار بحرانی 3206 پاسگال می باشد. بخار آب در این فشار و فشار بالاتر دارای جرم خاصی می باشد که در این حالت فشار فوق بالایی دارد که حرارت نیز بالا می رود ، در این صورت بخار آب به بخار آب خشک تبدیل می شود که این بخار خشک نیز فشار بالایی دارد که این بخار برای به حرکت در آوردن مولد های توربین مورد استفاده قرار می گیرد. دیگ های بخار فوق بحرانی به دو دسته تقسیم می شوند: دیگ بخار فوق بحرانی باز چرخشی، دیگ بخار فوق بحرانی یکسره. باید توجه داشت که هر دو نوع دیگ بخار فوق بحرانی در شرایط فوق بحرانی یعنی فشار بالاتر از 3206 پاسگال و دمای 7054 فارنهاید کار می کنند. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که در رنج دمایی و فشار ، خاصیت و ویژگی های بخار اشباع شده و مایع یکسان می باشد. در این شرایط هیچ تغییری در حالت بخار و مایع ایجاد نمی شود به همین دلیل مفهومی تحت عنوان سطح آب وجود ندارد و هیچ نیازی به استوانه بخار نیست.

 دیگ های بخار را می توان به روش های دیگری نیز طبقه بندی نمود که یکی از این روش ها طبقه بندی بر اساس مواد مورد استفاده در دیگ می باشد: دیگ بخار قابل حمل، دیگ بخار ساکن، دیگ بخار دریایی و غیره.

دیگ بخار ساکن دیگ بخاری است که به صورت دائم بر روی زمین قرار گیرد.

دیگ بخار قابل حمل به دیگ بخاری گفته می شود که بر روی کشتی، یا کامیون و سایر وسایل نقلیه قرار گیرد.

دیگ بخار دریایی نیز گونه ای از دیگ های بخار می باشد که برای کشتی های مسافربری استفاده می کنند و اندازه ی این دیگ ها کوچک می باشد ولی سرعت بخار دهی در این نوع از دیگ بخار بسیار بالا می باشد.

دیگ بخار لوکوموتیو نیز گونه ی از دیگ های بخار می باشد که برای دستگاههایی که بر روی ریل حرکت می کنند مورد استفاده قرار می گیرند.

دیگ بخار تازه

 دیگ بخار دریایی دیگ بخاری می باشد که که اندازه ی این نوع از دیگ های بخار کم بوده و بیشتر برای کشتی ها و کشت های مسافربری استفاده می شود و معمولاً این نوع از دیگ بخار ها، بخار خیلی زیادی را تولید می نماید.

محصولات

فروش ویژه پمپ شناور

عضویت در خبرنامه

telegram
آبیاران در شبکه های اجتماعی
Google Plus instagram Twitter Linkedinn Facebook

تماس با ما

شعبه مرکزی: تبریز،میدان راه آهن، جاده سنتو، 200 متر مانده به پمپ بنزین.
تلفن: [10 خط] - (041) 34427241

شعبه 2: تبریز، چهارراه نادر، جنب ایستگاه آتش نشانی.
تلفن: [10 خط] - 32818740 (041)

کارخانه: تبریز، منطقه صنعتی قراملک، جنب دانشکده صنایع و معادن، گروه کارخانجات شرکت آبیاران

دفتر فروش تهران:
تلفن: [10 خط] - 66648110 (021)
 

فرم استعلام قیمت دیزل ژنراتور

captcha
کارشناسان فروش:
دفتر فروش مرکزی: ۰۴۱ ۳۴۴۲ ۷۲۴۱
شعبه تبریز - چهارراه نادر: ۰۴۱ ۳۲۸۱ ۸۷۴۰
دفتر فروش تهران: ۰۲۱ ۶۶۶ ۴۸ ۱۱۰ (محمدی: ۰۹۱۹ ۳۱۱ ۰۵۶۳)