اطلاعیه ها

دیگ بخار و انواع دیگ بخار

انواع دیگ بخار بر اساس ساختمان

دیگ های بخار را می توان بر اساس ساختمان به گرو های مختلفی تقسیم نمود:

دیگ بخار چدنی، نوعی از دیگ های بخار می باشد که قطعات آن از چدن، برنز، یا برنج ساخته و تولید می شود. این نوع از دیگ بخار بر اساس تکنولوژی ساخته شده بر یکدیگر سوار و تولید می نمایند، این دیگ بخار بر اساس سوله های بیرونی، پستانک های فشاری و پستانک پر فشار پیچی به یکدیگر متصل می کنند، سه نوع از این نوع دیگ های بخار چدنی را می توان این گونه نام برد:

 دیگ بخار با پره ی عمودی که پرده ها به حالت عمودی کنار هم قرار می گیرند و به وسیله پستانک هایی که حالا می تواند به صورت عمودی یا که خیر به صورت پیچی به یکدیگر متصل شوند.

دیگ بخار با پره ی افقی که در این از دیگ های بخار نیز پره ها بر طبق اسم این نوع از دیگ ها به صورت افقی کنار یکدیگر قرار می گیرند، در این نوع از دیگ بخار پره ها باید به صورت موازی پشت سر یکدیگر قرار بگیرند.

نوع دیگری از دیگ های بخار وجود دارند که اندازه ی این نوع از دیگ های بخار کوچک می باشد که دیگ بخار به صورت یکپارچه کنار یکدیگر قرار می گیرند و در قدیم از این دیگ بخار ها برای گرم کردن آب استفاده می کردند.

دیگ بخار فولادی نیز بر حسب نوع و نحوه ی کارکرد می تواند بر دو حالت کم فشار و پر فشار باشند که ساختمان آنها به صورت جوشی نیز می باشد ، این نوع از دیگ های بخار به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند که در زیر مشاهده می فرمایید:

دیگ بخار فولادی

 دیگ بخار لوله دودی نوعی از این دیگ بخار فولادی می باشد که محصولات قابل احتراق از درون لوله عبور داده می شوند و این فرآیند هنگامی رخ می دهد که آب در اطراف لوله قرار دارد.

دیگ بخار لوله آبی گونه دیگری از دیگ های بخار می باشد که درست بر عکس دیگ بخار فولادی کار می کند به این صورت که آب از درون لواه ها عبور داده می شود و محصولاتی که قابلیت احتراق را دارند در اطراف لوله حرکت داده می شود.

دیگ های بخار لوله دودی به این صورت هستند که بیشتر از این نوع دیگ بخار برای حجم  ظرفیت های کم استفاده می کنند و این در حالیست که از دیگ های بخار لوله آبی برای دیگ های مور استفاده قرار می گیرند که حجم بالاتری را مورد نیاز باشد همچنین ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که این نوع از دیگ های بخار به دیگ های بخار پوسته ی معروف هستند و در این نوع از دیگ های بخار آب و بخار در درون لوله حرکت داده می شود.

این نوع از دیگ بخار یعنی دیگ بخار که به صورت پوسته ی می باشد حجم تولیدی بخار را محدود می نماید ، به خاطر این موضوع که در افزایش فشار بخار آب باشد ضخامت پوسته ی دیگ بخار نیز افزایش یابد، به همین دلیل با افزایش ضخامت پوسته ی دیگ بخار ، این نوع از دیگ های بخار گرانتر می شود و مقرون به صرفه نخواهند بود.

دیگ بخار

 دیگ بخار یکپارچه

در ابتدا دیگ بخاری وجود داشت که به دیگ بخار کورینش معروف بود، این نوع از دیگ های بخار به دیگ های بخار تک کوره ای معرو ف بودند ولی بعدها دیگ های بخار دیگری به نام لانکشایر تولید شدند که دیگ های بخار بزرگتری بودند و به صورت دو کوره ای بودند، باید این نکته را نیز در نظر گرفت که این از دیگ ها مصرف بالایی دارند و خیلی زیاد مقرون به صرفه نیستند.

باید این نکته را در نظر گرفت که هر چه مقدار سطح تماس که در معرض حرارت قرار گیرد در این صورت بخار زیادی را تولید می نماید و بازدهی را بالا می برد، همچنین برای افزایش بازدهای مقدار زیادی لوله های نازک را از درون آب می گذرانند، این نکته نیز مهم است که از داخل لولها گازهایی را نیز عبور داده می شود، در این از دیگ بخار دیگ نیازی نیست که دیگ ها اندازه ی کوچکتری ساخته شود. دیگ بخار تمام قسمت هایش به یک اندازه گرم خواهند شد. همچنین برای اینکه راندمان کار را بالا ببریم دیگ های بخار را نازک و بلند ساخته می شود که حرارت به سمت بالا حرکت کند، این نوع از دیگ های بخار حجم کوچکی را دارند و و فضای کمتری را اشغال می کنند و نیازی به آجر کاری نیز ندارد و این نوع از دیگ بخار در لوکوموتیو و کشتی کاربرد بیشتری دارد.

محصولات

فروش ویژه پمپ شناور

عضویت در خبرنامه

telegram
آبیاران در شبکه های اجتماعی
Google Plus instagram Twitter Linkedinn Facebook

تماس با ما

شعبه مرکزی: تبریز،میدان راه آهن، جاده سنتو، 200 متر مانده به پمپ بنزین.
تلفن: [10 خط] - (041) 34427241

شعبه 2: تبریز، چهارراه نادر، جنب ایستگاه آتش نشانی.
تلفن: [10 خط] - 32818740 (041)

کارخانه: تبریز، منطقه صنعتی قراملک، جنب دانشکده صنایع و معادن، گروه کارخانجات شرکت آبیاران

دفتر فروش تهران:
تلفن: [10 خط] - 66648110 (021)
 

فرم استعلام قیمت دیزل ژنراتور

captcha
کارشناسان فروش:
دفتر فروش مرکزی: ۰۴۱ ۳۴۴۲ ۷۲۴۱
شعبه تبریز - چهارراه نادر: ۰۴۱ ۳۲۸۱ ۸۷۴۰
دفتر فروش تهران: ۰۲۱ ۶۶۶ ۴۸ ۱۱۰ (محمدی: ۰۹۱۹ ۳۱۱ ۰۵۶۳)