اطلاعیه ها

دیگ بخار و ساختار دیگ بخار

دیگ بخار سه کانال

در این نوع از دیگ های بخار گازهای موجود در درون دیگ بخار از طریق یک سری لوله هایی که در درون دیگ بخار موجود بودند به انتهای کوره برگردانده می شدند که بعد ها این نوع دیگ ها به دیگ های اسکاچ دریایی نیز معروف شدند و تا زمان اختراع موتور دیزل از این نوع از دیگ های بخار استفاده می کردند.

باید در نظر گرفت که این نوع از دیگ ها را در ابتدا در درون کشتی استفاده می کردند ولی به تدزیج و با گذشت زمان، این نوع از دیگ بخار را در خارج از دریا و روی زمین نیز استفاده کردند، چون اولاً در این نوع از دیگ های بخار نه ما محدودیت جا داشتیم و در ثانی تا جایی که امکان آن وجود داشت، اطراف کوره های دیگ بخار آجر کاری انجام می دادند. در آخر این مطبل باید اشاره نماییم که این نوع از دیگ های بخار در آمریکا و اروپا به دیگ های اسکاچ معروف هستند.

 دیگ بخار سه کاناله به دلیل اندازه ی کم، مقرون به صرفه بودن و هزینه ی کمی که داشتند قابل رقابت با دیگ های لانکشایر بودند. البته به این مورد نیز باید توجه کرد که انتهای این نوع از دیگ های بخار توسط وسایلی عایق بندی شده بودند و بعد ها به وسیله ی پیشرفت تکنولوژی لوله کشی هایی در انتهای دیگ بخار صورت گرفت. از جمله مشکلاتی که دیگ بخار سه کاناله صاحب این مورد بودند صفحه ی مشترکی بود که برای کنل دوم و سوم بود. به این صورت که گاز هایی که از طریق لوله های مختلف وارد کانال دوم می شدند دارای حرارتی که میزان هزار درجه سلسیوس بودند ولی گازی که وارد لوله ی سوم می شد حرارت آن به میزان دویست و پنجاه درجه ی سلسیوس بود که این اختلاف دما باعث ایجاد کنتاکت های مختلفی می شد و صفحه ی مشترک دچار آسیب های شدیدی می شد و در آخر باعث تولید و ایجاد نشتی در اطراف لوله ها می شد.

در سال های بعد ساخت دیگ بخار جدید آغاز شد که بعد ها به دیگ بخار سه معبره معروف شدند که نمونه ای از دیگ دریایی سه کاناله اسکاچ بودند. در این دیگ بخار جدید سعی شد مشکل دیگ بخار قبلی که صفحه ی مشترکی بین دو لوله بود را حل کنند. و این مشکل را نیز از طریق ساخت صفحه های جداگانه در اطراف لوله های گاز رفع نمودند،به این ترتیب در این دیگ بخار صفحات جداگانه جایگزین صفحات مشترک شد. دیواره هایی که در آخر و انتهای دیگ بخار بودند توسط لوله هایی آبی تجهیز شدند و در ابتدای کوره، لوله های ورودی و خروجی به یک سری از لوله های دیگر متصل شدند.

دیگ بخار

 گازهای که از درون دیگ بخار عبور می کنند در ابتدای دیگ بخار و در داخل یک مخزنی ذخیره می شوند و سپس این گاز ها از طریق لوله هایی دوباره به انتهای دیگ و کوره فرستده می شوند. با استفاده از تکنولوژی هایی که در اینجا مطرح می شود اختلاف دما در درون دیگ بخار و لوله های صفحه ی دوم و سوم اتفاق نمی افتد و دیگ بخار از نظر دمایی یک دست می شوند.

دیگ بخار یکپارچه

از زمان جنگ جهانی دوم که ارتش های مختلف نیز به دیگ بخار داشتند که در زمان و مکان مناسب و به صرفه ای قرار گیرد دیگ های بخار یکپارچه مطرح شدند. قبل از دیگ بخار یکپارچه، دیگ های بخار به صورت مجزا و تکه تکه در یک محل نصب می شدند، ولی این نوع تکنولوژی که دیگ بخار به صورت مجزا در کنار یکدیگر قرار گیرند باعث ایجاد تاخیر در پیاده سازی این دیگ بخار می شد. پس ارتش ها به توسفارش دیگ های بخاری پرداختند که به صورت یکجا و کم حجم بودند و آماده ی نصب باشند.

 

محصولات

فروش ویژه پمپ شناور

عضویت در خبرنامه

telegram
آبیاران در شبکه های اجتماعی
Google Plus instagram Twitter Linkedinn Facebook

تماس با ما

شعبه مرکزی: تبریز،میدان راه آهن، جاده سنتو، 200 متر مانده به پمپ بنزین.
تلفن: [10 خط] - (041) 34427241

شعبه 2: تبریز، چهارراه نادر، جنب ایستگاه آتش نشانی.
تلفن: [10 خط] - 32818740 (041)

کارخانه: تبریز، منطقه صنعتی قراملک، جنب دانشکده صنایع و معادن، گروه کارخانجات شرکت آبیاران

دفتر فروش تهران:
تلفن: [10 خط] - 66648110 (021)
 

فرم استعلام قیمت دیزل ژنراتور

captcha
کارشناسان فروش:
دفتر فروش مرکزی: ۰۴۱ ۳۴۴۲ ۷۲۴۱
شعبه تبریز - چهارراه نادر: ۰۴۱ ۳۲۸۱ ۸۷۴۰
دفتر فروش تهران: ۰۲۱ ۶۶۶ ۴۸ ۱۱۰ (محمدی: ۰۹۱۹ ۳۱۱ ۰۵۶۳)